Logo

News

NOWE MIASTO BIEGA

07.09.2021

NOWE MIASTO BIEGA 2021
 

       W dniu 4 września 2021 roku odbyła się impreza biegowa NOWE MIASTO BIEGA. Była to XII edycja biegu. Uczestnicy mieli do pokonania 3,5 kilometrową trasę ulicami miasta. Przed BIEGIEM GŁÓWNYM odbyły się biegi KRASANALA i SKRZATA – najmłodsi mieli do pokonania 350 metrową trasę w parku miejskim. Każda osoba startująca w biegu otrzymała pamiątkową koszulkę oraz numer startowy. W biegach dla najmłodszych uczestniczyło ok. 150 dzieci, natomiast w biegu głównym – ok. 250 osób.

     Nie zabrakło wielu pozytywnych wrażeń, determinacji, a przede wszystkim dobrej zabawy
i zdrowej konkurencji. Bieganie, losowanie nagród, ciepły posiłek, malowanie twarzy przez młodzież z nowomiejskiego liceum, występy artystyczne dzieci i młodzież z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście, zabawa na dmuchańcach – te wszystkie atrakcje czekały na miłośników sportu. Przed startem biegu głównego zadbano o solidną rozgrzewkę, którą poprowadziła pani Agnieszka Dworakowska – nauczycielka nowomiejskiego Liceum Ogólnokształcącego. Biegaczy na start poprowadziła orkiestra pod opieką pani Katarzyny Widorowskiej, a bieg poprowadziła grupa motocyklistów.

      Jak co roku naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów, z którymi pobiegli także nauczyciele. Wszyscy szczęśliwi i radośni dotarli na metę, gdzie czekał na nich pamiątkowy medal, napoje, kiełbaska z grilla. Po biegu odbyło się losowanie nagród: 3 rowerów, piłek, plecaków, worków oraz zestawów do kometki. Dwa z tych rowerów trafiły do naszych uczniów, co dodatkowo budzi w nas radość i dumę, że młodzież chce angażować się w naszą wspólną inicjatywę. Cieszymy się, że po raz kolejny, mimo panującej pandemii, mogliśmy spotkać się w nowomiejskim parku, by wspólnie dotrzeć do mety – tutaj każdy był zwycięzcą.   

     Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wspierali i dopingowali nas na trasie biegu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom i wolontariuszom, którzy co roku wspierają tę inicjatywę i dzięki którym możemy wspólnie propagować aktywność fizyczną.

     Dziękujemy szczególnie współorganizatorom: Urzędowi Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz Żłobkowi Samorządowemu za doskonałą współpracę
i oczywiście DO ZOBACZENIA za 9 miesięcy.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.