Logo

News

WIELKI PRYMAS Z MAŁEJ ZUZELI

29.06.2021

WIELKI PRYMAS Z MAŁEJ ZUZELI” - PROJEKT OGÓLNOPOLSKI

NAGRODA PRZYZNANA DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

 

  W piątek 11 czerwca 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Wielki Prymas z małej Zuzeli”. W roku 2021 przypadają ważne rocznice związane z Prymasem Tysiąclecia - 120. rocznica urodzin, 75. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica śmierci. Ponadto 12 września 2021 r. odbędzie się Jego beatyfikacja.

Gospodarz uroczystości Andrzej Sadowski – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego powiedział: Projekt „Wielki Prymas z małej Zuzeli” zrodził się z potrzeby serca i jest ważnym etapem w przygotowaniach do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą chcąc włączyć się w ogólnopolskie obchody Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego i uczcić swojego patrona przyjęła zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie. Udział w projekcie polegał na wykonaniu przynajmniej jednego z trzech zadań konkursowych do których należały :

  • konkurs literacki – krótka wypowiedź poetycka nawiązująca do Postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jego życia i dziedzictwa,
  • zorganizowanie akcji dobroczynnych inspirowanych „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”,
  • przygotowanie prezentacji multimedialnej przybliżającej postać Prymasa, bądź wybrany aspekt Jego nauczania.

Uczniowie naszej szkoły zgłosili swoje prace we wszystkich kategoriach. Laureatką konkursu została Jagoda Matera, uczennica klasy V A, która zajęła II miejsce w realizacji zadania polegającego na przeprowadzeniu akcji dobroczynnej. Pozostali uczestnicy Igor Warda – uczeń klasy VI B, Roksana Grzegołowska – uczennica klasy IV A oraz Piotr Smyl – uczeń klasy V A otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

W konkursie wzięło udział 108 uczestników z całej Polski. Nagrodzone prace literackie wraz z wierszami Janiny Jurkiewicz – siostry kardynała Wyszyńskiego – oraz pracami plastycznymi wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli znalazły się w tomiku „Sercem pisane…” W części artystycznej wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Zdarzyło się w Zuzeli”. Na zakończenie spotkania kwartet smyczkowy AMOK wykonał muzykę klasyczną i filmową, zapewniając uczniom, gościom i pracownikom przyjemne zakończenie uroczystości.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.