Logo

News

07.05.2021

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

    W dniach 18 marca i 29 kwietnia 2021 roku w naszej szkole odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. To jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodego czytelnika, dlatego organizujemy je każdego roku.

  Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek i doskonalenia umiejętności czytania. Wiemy, jak ważne jest czytelnictwo, szczególnie teraz, gdy tak dużo czasu dzieci spędzają przed ekranami komputerów i telefonów. Kontakt dziecka z książką rozwija jego wyobraźnię i kreatywność, rozbudza ciekawość, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę o otaczającym nas świecie. Czytanie książek to również doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

  Nauczyciel bibliotekarz odwiedził pierwszoklasistów w salach. Przekazał dzieciom najważniejsze informacje o bibliotece – królestwie książek. Pierwszoklasiści musieli zdać pewnego rodzaju egzamin, by zostać czytelnikami biblioteki szkolnej. Odgadywali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę na temat książki, biblioteki oraz różnych bajek. Następnie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wypowiedzi starej, zniszczonej książki. Było to nagranie recytacji wiersza „Skarga książki” w wykonaniu uczennicy kl. II b. Uczniowie poznali również prośby książki, których treść musieli sami ułożyć z rozrzuconych słów. To była druga część sprawdzianu, która sprawdziła umiejętność czytania dzieci. Następnie pierwszoklasiści musieli nauczyć się pokazywać treść wierszyka o książce. To była kolejna część egzaminu, który najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdali doskonale.

    Pierwszoklasiści obiecali, że będą kochać książki  oraz dbać o nie i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i kolorowe zakładki do książek.  Na zakończenie spotkania w sali obejrzeli filmik - niespodziankę, który specjalnie dla nich przygotowali uczniowie kl. II b. Pierwszoklasiści byli bardzo mile zaskoczeni filmem, w którym koledzy i koleżanki opowiedzieli im, dlaczego warto czytać książki i zachęcili ich do odwiedzania biblioteki.

Po oficjalnej uroczystości dzieci w małych grupach odwiedziły bibliotekę. Podczas rozmowy z panią bibliotekarką dowiedziały się, jak korzystać z wypożyczalni oraz poznały dokładniej szkolne królestwo książek. Następnie każdy z uczestników zajęć, już jako pełnoprawny czytelnik, mógł wypożyczyć wybrane przez siebie książki. Swoją wizytę w bibliotece pierwszoklasiści przedstawili na rysunkach, które zostaną umieszczone na wystawie.

    Spotkanie przebiegło w przyjaznej, miłej i radosnej atmosferze. Przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Najmłodszym czytelnikom życzymy wielu wspaniałych lektur, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do częstego korzystania z biblioteki.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.