Logo

News

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

21.04.2021

 

  2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na problem Autyzmu oraz ograniczenia z nim związane. Dzień ten ma nam wszystkim przybliżyć z jakimi trudnościami boryka się zarówno osoba z Autyzmem i jej najbliżsi, a także, że w społeczeństwie potrzebna jest akceptacja i zrozumienie dla osób dotkniętych tym schorzeniem.

„Kwiecień miesiącem autyzmu. W kwietniu bądź niebieski.

8 kwietnia br.  nasza  szkoła włączyła się do akcji ,,Razem dla autyzmu", by  przybliżyć ten wyjątkowy dla osób dotkniętych Autyzmem dzień, poprzez zapoznanie się z tematyką Autyzmu. W akcji wzięli udział uczniowie i wychowawcy wszystkich klas naszej szkoły.

Klasy młodsze I - III wraz z wychowawczyniami ubrali się na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z Autyzmem. Każda klasa obejrzała film animowany będący wprowadzeniem do tematyki osób dotkniętych spektrum Autyzmu. Celem bajki było podniesienie świadomości dzieci w najprzystępniejszej dla nich formie, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Po seansie przeprowadzona została pogadanka z dziećmi o Autyzmie i niepełnosprawnościach z jakimi możemy się spotkać. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły sobie zdjęcia z niebieską maskotką oraz wykonały pracę plastyczną w odcieniach koloru niebieskiego. Wszystkie podjęte działania miały na celu zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby  osób z Autyzmem.

Klasy starsze IV – VIII w ramach zajęć godziny z wychowawcą  zapoznały się   z przygotowaną przez nauczycieli wspomagających naszej szkoły prezentacją dotyczącą tematyki Autyzmu oraz obejrzeli filmy o tej samej tematyce. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat tolerancji i przeciwstawieniu się dyskryminacji osób z różnorakimi dysfunkcjami.

Jako podsumowanie akcji i wyraz solidarności z osobami dotkniętymi Autyzmem, chętni uczniowie ubrani na niebiesko przesłali swoje zdjęcia, z których został utworzony kolaż. Młodsze dzieci oprócz niebieskiego ubioru wykonały również prace plastyczne w kolorze niebieskim.

Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za udział w akcji oraz nadesłane zdjęcia i wykonane prace!

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.