Logo

News

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16.10.2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ inny niż co roku ...

   14 października obchodzony jest  Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z okazji tego święta w naszej szkole corocznie odbywały się uroczyste akademie, przedstawienia. W tym roku było trochę inaczej  - panująca epidemia sprawiła, że w obawie o zdrowie wszystkich uczniów i pracowników szkoły uroczyste świętowanie odbyło się w nieco inny sposób.

   15 października 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczniowie wraz z wychowawcami w sposób szczególny zaakcentowali znaczenie tego dnia. W klasach IV – VIII odbyły się na godzinach z wychowawcą pogadanki na temat obchodów Dnia Nauczyciela w innych krajach, historii Dnia Edukacji Narodowej w Polsce, odznaczeń i nagród przyznawanych z tej okazji przez Ministra Edukacji Narodowej oraz roli nauczyciela/wychowawcy we współczesnej szkole. Młodsi uczniowie podczas zajęć czytali wiersze, śpiewali piosenki, wykonywali laurki, upominki i redagowali życzenia dla nauczycieli. W tym dniu, w niektórych klasach, wychowankowie wcielili się w rolę nauczycieli, prezentując scenki z życia szkoły. Było zabawnie!

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło od Samorządu Uczniowskiego w kierunku wszystkich pracowników szkoły. W ramach podziękowań uczniowie uczestniczący w kole tanecznym pod opieką Pani Agnieszki Mikuły – Teklak przygotowali dwa układy taneczne jako wyraz wdzięczności dla wszystkich nauczycieli. Z pomocą nauczycielek języka angielskiego Pani Ewy Brzezińskiej – Witlib oraz Pani Łucji Matery swoje podziękowania i życzenia wyrazili również uczniowie klas I – VIII w formie krótkiego filmiku. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o ich dobro. Toruńskie pierniki były słodkim akcentem do życzeń.

   Hasło na gazetce szkolnej „Za uśmiech, za trud, za serce – dziękujemy!” – to forma wyrażenia wdzięczności za wysiłek wychowawczy i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Nasi uczniowie wiedzą, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z nimi wspaniałe i trudne chwile.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.