Logo

News

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW oraz DZIEŃ KOBIET

09.03.2020

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW oraz DZIEŃ KOBIET

 

 

    Dnia 5 marca 2020 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą podsumowali wyniki nauczania za I półrocze bieżącego roku szkolnego. Na apel został zaproszony Burmistrz Miasta i Gminy pan Mariusz Dziuba, który wręczył zasłużonym uczniom stypendia za wyniki w nauce. W grupie 35 uczniów wzorowych, znalazło się 20 osób z wysoką średnią, która pozwoliła im na uzyskanie takiego stypendium dzięki inicjatywie pana BURMISTRZA oraz środkom finansowym zapewnionym przez organ prowadzący. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Grunwald przedstawiła osiągnięcia uczniów. Zaprezentowali się uczniowie wzorowi, uczniowie ze stuprocentową frekwencją oraz klasy, które osiągnęły najwyższą średnią ocen i najwyższą frekwencję. Nie brakowało w tym dniu również wręczenia nagród w różnych konkursach.

 Kolejnym punktem wspólnego spotkania była akademia z okazji zbliżającego się DNIA KOBIET. Organizatorem wydarzenia był tradycyjnie Samorząd Uczniowski pod opieką p. Łucji Matery. Grupa chłopców przygotowała występ dla koleżanek i wszystkich PAŃ z naszej szkoły. Uczniowie klasy IV a rozpoczęli od układu tanecznego do znanej melodii pop. Ich popis wywołał aplauz na widowni i został nagrodzony brawami. Przedstawiciele klasy VII a wystąpili w skeczu przedstawiającym sytuację mężczyzny, gdy życie rodzinne utraci równowagę. Recytacja wiersza przez uczniów klasy IV a nadała uroczystości dostojny ton. Gwiazdami apelu byli chłopcy z klasy VI a, którzy wcielili się w role Disco Marka i Sławomira. Ich piosenka Romeo i Julia została rozpoznana już po kilku dźwiękach i  bardzo spodobała się widowni, która dołączyła do występujących i zachęcała ich oklaskami do kontynuowania występu.

Całość zakończył pokaz chłopców przebranych za dziewczęta i reprezentujących różne typy kobiecych osobowości. Występujący wspólnie złożyli KOLEŻANKOM i swoim PANIOM życzenia z okazji ich zbliżającego się święta.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.