Logo

News

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

18.10.2019

         „Jeszcze w uszach szumią morskie fale,

         Śpiewa głośno rześki, górski wiatr

         Na wakacjach było, było tak wspaniale,

         Ale teraz już do szkoły nadszedł  czas…”

   Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.

Na uroczystą akademię, która odbyła się 18 października 2019 roku przybyli rodzice i bliscy uczniów, grono pedagogiczne oraz koledzy ze starszych klas. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego święta bardzo sumiennie. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek wytrwale ćwicząc podczas licznych prób pod kierunkiem pani Grażyny Nowickiej, pani Anny Kotras oraz pani Wiolety Litwin. Egzamin zdali doskonale. Swym występem udowodnili, że zasługują na miano ucznia i są gotowi podjąć trud nauki. Dużym, i jednocześnie miłym zaskoczeniem był odśpiewany przez pierwszaków hymn szkoły. Pomimo trudnych słów i melodii, dzieci z największą starannością zaśpiewały każdy wers, równo i wyraźnie. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po prezentacji talentów pierwszaków rozpoczęła się część oficjalna tego wydarzenia  – ślubowanie uczniów oraz akt pasowania. Zgodnie z tradycją Pani Dyrektor Janina Wyszkowska, dużym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Przejęci pierwszoklasiści, dumnie powtarzając słowa przysięgi, przyrzekali być dobrymi Polakami. Zobowiązali się także należycie i z honorem wypełniać obowiązki ucznia.
Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, zakładki do książek przygotowane przez uczniów klas III i bardzo ważny dokument legitymację szkolną, aby wszystkim przypominała o tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim przemówieniu nawiązała do godnego reprezentowania szkoły przez uczniów już od klasy pierwszej. Zaznaczyła, że po tak pięknym występie pierwszaków jest pewna, że zawsze będzie dumna z uczniów swojej szkoły. Były także podziękowania i kwiaty ofiarowane przez dzieci i Rodziców, a także pamiątkowe zdjęcia. To był bardzo ważny i wyjątkowy dzień, który wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń. Od tej chwili pierwszoklasiści zamieniają czas beztroskiej zabawy na czas edukacyjnej podróży do świata nauki.

Życzymy, aby rozpoczęta przez pierwszaków szkolna przygoda, była dla nich źródłem wspaniałych przeżyć, nowych i prawdziwych przyjaźni, pełnym sukcesów i wielu radości. Udanego roku szkolnego!

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.