Logo

News

JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

17.09.2019

     Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta:im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej.

     W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego kontynuują kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

     16 września 2019 r. uczestnicy kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitali do naszej szkoły. Koordynatorem akcji z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego była Pani Beata Trzcińska. Mieliśmy przyjemność gościć pana Leszka Przybytniaka – radnego Województwa Mazowieckiego oraz pana Marcina Ciężkowskiego – dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Komendę Powiatową Policji  w Grójcu reprezentowali: pan Jarosław Tadzik - kierownik Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą oraz pani Agnieszka Wójcik, pan Paweł Krawczyk i pan Wojciech Orzeszek. Wśród gości był również pan Ludomir Szpakowski – przedstawiciel Automobilklub Polski w Warszawie oraz pan Wojciech Chuchała – rajdowy mistrz Polski i Europy.

      Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu omówili tematykę zawartą w filmie „Tak, chcę być bezpieczny”. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania się z rajdowym mistrzem Polski i Europy w klasie ERC2 panem Wojciechem Chuchałą oraz zasiąść za kierownicą  rajdowego Fiata 125p dzięki uprzejmości Automobilklubu w Warszawie. Kierowca rajdowy przekazał uczniom informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach, zwrócił uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać na drodze oraz zaprezentował samochód rajdowy. W imieniu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu ratownik medyczny omówił zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz zaprezentował te zasady w praktyce, a także uczył dzieci podejmowania takich działań jak pierwsza pomoc czy resuscytacja.

     Wszyscy uczniowie klas IV – VIII uczestniczący w kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.