Logo

News

JUBILEUSZ 50-LECIA SZKOŁY

06.06.2019

28 maja 2019 r. szkoła nasza obchodziła uroczysty JUBILEUSZ 50 - lecia istnienia placówki. Na zaproszenie Pani dyrektor Janiny Wyszkowskiej oraz całej społeczności szkolnej, w uroczystości udział wzięli m.in. bp Diecezji Łowickiej ks. Wojciech Osial, Marszałek Senatu RP Pan Stanisław Karczewski, Pan Krzysztof Murawski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, Pan Wojciech Nalberski -  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu, księża z nowomiejskiej parafii z Księdzem Proboszczem Mariuszem Zembrzuskim, przedstawiciele władz samorządowych i pracownicy urzędu MiG z Panem Burmistrzem Mariuszem Dziubą na czele, Pani Zofia Papis – dyrektor szkoły w latach 1991-2001, dyrektorzy z sąsiadujących szkół, przedstawiciele lokalnych firm, pracownicy i emeryci szkoły, uczniowie oraz licznie zgromadzeni rodzice. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem ks. biskupa Wojciecha Osiala w intencji wszystkich uczniów, absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, pracowników administracji i  obsługi  oraz dyrektorów szkoły. Po zakończonej Liturgii, w uroczystym korowodzie, wszyscy udali się do szkoły, do namiotu jubileuszowego, na dalszą część uroczystości, którą rozpoczęła Pani dyrektor Janina Wyszkowska przedstawiając prezentację multimedialną zawierającą pięćdziesięcioletnią historię szkoły począwszy od roku 1968 po czasy obecne. Atrakcją obchodów był montaż słowno – muzyczny z elementami projekcji multimedialnej przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod  kierunkiem Pań - Beaty Komar, Pauliny Lewińskiej, Grażyny Wieczorek oraz Pani Barbary Wójcik. Do motywu muzycznego z piosenki „To był świat w zupełnie starym stylu” uczniowie przedstawili wydarzenia oraz zaprezentowali teksty, ilustrujące reguły i obyczaje obowiązujące w szkole w minionych czasach. Część artystyczną urozmaiciła piękna dekoracja, którą przygotowała Pani Joanna Kwaśniak oraz Pani Beata Grudzień. Zaprezentowano też archiwalne zdjęcia – dzięki uprzejmości Pani Wandy Knap, Wandy Fordońskiej i Ludmiły Sokołowskiej – dokumentujące absolwentów szkoły, byłych i obecnych nauczycieli, dyrekcję i pozostałych pracowników.

Na uwieńczenie jubileuszu na dziedzińcu szkoły zasadzono drzewo i odsłonięto kamień pamiątkowy z sentencją: „Tym, którzy tworzyli szkołę, pracowali w niej i tu zdobywali wiedzę”. Po uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się do Restauracji LEO na przygotowany, pyszny poczęstunek, gdzie była okazja do bliższych rozmów i wspomnień.

Jubileusz to okazja do radości i nadziei na kolejne lata pracy i kolejne jubileusze. Uroczystość 50 – lecia szkoły mogła się odbyć tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Organizacja takiej imprezy to ogrom pracy dla wielu osób. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przygotowania. W szczególny sposób podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy to przedsięwzięcie wsparli finansowo. Dziękujemy:

Mariusz Dziuba - Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Mieście nad Pilicą

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Restauracja „Leo”

Paweł Iwanicki – Instalatorstwo Sanitarne i Ogrzewania

Firma Döhler Spółka z o.o. Kozietuły Nowe

Linkiewicz Michał – Dworek nad Pilicą

Elżbieta Zientek Centrum Ogrodniczo – Rolne „EGZO-BIS”

Józef Grabarczyk Firma „HURTEX”

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska

Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej

ZTS „UNIPLAST”

Maria Grochal – Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie Nowe Bieliny

Wiesław Zaraś i Zbigniew Cukiert – Firma METAL-MOST

Adrian Laudy

Jadwiga Strulak – Sklep „Miś”

Iwona i Dariusz Cudzichowie

Kamień pamiątkowy wykonał i ufundował Pan Dariusz Opasek – Zakład Kamieniarski.

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.