Logo

News

PRZEGLĄD KULTURY MŁODZIEŻY CZERWONOKRZYSKIEJ

14.05.2019

          W dniu 7 maja 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Przysusze odbył się kolejny Przegląd Kultury Młodzieży Czerwonokrzyskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas V, VI   i VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani dyrektor Janina Wyszkowska i pani Ewa Brzezińska - Witlib – opiekun SK PCK, natomiast pani Łucja Matera przygotowała wcześniej uczniów do zaprezentowania naszej szkoły.

W przeglądzie uczestniczyli uczniowie z 12 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rejonu przysuskiego. Jako pierwsza zaprezentowała się Publiczna Szkoła Podstawowa ze Skrzyńska, która swoje wystąpienie rozpoczęła uroczystym odśpiewaniem hymnu PCK. Następnie uczennice PSP w Odrzywole zatańczyły układ choreograficzny nawiązujący do stylu amerykańskich cheerleaderek, który wzbudził szeroki entuzjazm wśród widowni. W dalszej części spotkania burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz przekazał list gratulacyjny na ręce prezesa PCK Franciszka Filipczaka oraz podziękował dyrektorowi Domu Kultury w Przysusze. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentowały kolejne szkoły biorące udział w spotkaniu. Publiczna Szkoła Podstawowa z Potworowa przedstawiła inscenizacje pt. „Kto o zdrowie dba” propagującą zdrowy styl życia. Ich starsi koledzy z klas gimnazjalnych odegrali przedstawienie pt. „Samotna wśród wielu”, które poruszało problematykę zażywania narkotyków przez młodzież. Niepubliczna Szkoła Specjalna z Przysuchy zaprezentowała występ wokalno – teatralny propagujący dbanie o higienę. Uczniowie z naszej szkoły wykonali 3 układy choreograficzne do znanych przebojów czym wywołali aplauz na widowni. Uczniowie Prywatnego Liceum w Mariówce wystąpili z interpretacjami znanych piosenek, a Publiczna Szkoła Podstawowa w Rusinowie wykonała autorski występ z okazji stulecia PCK. Część artystyczną spotkania zakończyły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kłudnie oraz ponowny taniec uczennic z PSP Odrzywół. Po przeglądzie co stało się już tradycją, Pani Dyrektor zabrała naszych uczniów do Pizzerii w Przysusze na pizzę i colę.

           Wyjazd był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem a oglądane przedstawienia propagowały idee czerwonokrzyskie, ale również miały duże walory edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne.

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.