Logo

News

News zdjęcie id 202

NOWOMIEJSKIE KOLĘDOWANIE

11.01.2019

NOWOMIEJSKIE KOLĘDOWANIE

     Mimo że Nowy Rok 2019 już dobrze u nas zagościł uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego niosą nadal Światło Betlejemskiej Gwiazdy i radość z narodzenia Bożej Dzieciny.  Jest niepisaną tradycją, że rokrocznie nasi uczniowie przedstawiają Jasełka  Bożonarodzeniowe w wielu miejscach.

     W niedzielę 6 stycznia 2019 roku około 50-cio osobowa grupa dzieci pod opieką s. Teresy Mróz i ks. Jakuba Kity – wikarego nowomiejskiej Parafii zanieśli maleńkiej Bożej Dziecinie swe kolędowanie, swą radość i Światło dziecięcych serc do Kościoła Parafialnego w Nowym Mieście n. Pilicą, by wraz z Księdzem Proboszczem oraz Parafianami jeszcze raz zaśpiewać kolędy oraz z zaciekawieniem obejrzeć drogę czwartego króla Beniamina do nowonarodzonego Bożego Dzieciątka. Aktorzy z przejęciem i zaangażowaniem wcielali się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, królów, a nawet zwierząt, które też chciały oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy króla Beniamina, który podążał do Dzieciątka z nietypowymi darami (batonikiem, piłką i futerkiem). Doszedł jednak z pustymi rękami, ale pięknym sercem, wypełnionym współczuciem i miłością do potrzebujących, którym oddał wszystko, co niósł w darze dla maleńkiego Jezuska.

     Każdy z nas tak jak Jezus przebywa drogę do Betlejem, spotyka w niej radości, smutki i wielkie nadzieje.

     Z tym samym przesłaniem, prawie jak wędrujący do Betlejem Trzej Królowie uczniowie mogli zagościć w środę 9 stycznia 2019 roku u sióstr Sercanek, gdzie obecne były nie tylko siostry, ale również dzieci z Przedszkola „Paula”. O godz. 830 w kaplicy sióstr rozpoczęło się przedstawienie. Zarówno dla dzieci z przedszkola jak i dla sióstr była to przepiękna lekcja ewangelicznej postawy i miłości do Boga w człowieku.

     Jak my dziś przeżywamy Boże Narodzenie? Który to już grudzień mojego życia? Które Boże Narodzenie? Czy święta to tylko dni wolne od pracy? Czy pamiętamy, że muszą być też takie chwile żeby się zatrzymać? Tego samego dnia uczniowie naszej szkoły mogli również zadać te pytania Pani Dyrektor, Wicedyrektor, Nauczycielom oraz Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe mówiąc nie tylko o zwycięstwie dobra nad złem, ale również o tym, że w każdym z nas rodzi się Maleńki JEZUS…

     Uczniowie zakończyli swoje kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej im. Natalii Nitosławskiej przy ulicy Bielińskiego w Nowym Mieście n. Pilicą. Mile powitani przez pensjonariuszy dali świadectwo, że właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na drodze, gdy przy stołach są miejsca dla obcych nikt samotny być nie może. To dobrze, że ludzie samotni, starzy, chorzy mają swój dom, w którym małe radości dnia codziennego dają nadzieję na kolejne Boże Narodzenie.

     Teraz mimo gasnących w naszej pamięci świateł bożonarodzeniowej choinki będziemy mogli powiedzieć za  Księdzem Janem Twardowskim:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się  do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże  Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz,  aby wysłuchać, jest  Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z  zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich  samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz  odrobinę nadziei „więźniom” tym,

którzy są przytłoczeni  ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w  pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka  jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,

zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.

     Dziękujemy wszystkim współpracującym z nami instytucjom – ks. Proboszczowi Mariuszowi Zembrzuskiemu, przełożonej sióstr Sercanek – s. Zofii Władyszewskiej, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pani Elżbiecie Fałek oraz pani Mariannie Złotkowskiej dyrektor Domu Pomocy Społecznej za życzliwość i bardzo serdeczne przyjęcie oraz za umożliwienie naszym uczniom zaprezentowania swoich artystycznych możliwości.

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr inż. Janina Wyszkowska

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.