Logo

News

MOJA PASJA – GEOLOGIA

23.11.2018

„MOJA PASJA – GEOLOGIA” – Spotkanie uczniów z panią geolog Ludwiką Strulak.

          W ostatnich dniach w klasie III a realizowany był blok tematyczny dotyczący życia na Ziemi przed milionami lat, historii Ziemi, jej budowy i właściwości. Aby wzbogacić i rozszerzyć omawianą tematykę na zajęcia dnia 22 listopada 2018 roku została zaproszona pani geolog Ludwika Strulak na co dzień zajmująca się dokumentacją geologiczno – inżynierską, projektami geotechnicznymi oraz badaniem właściwości gruntu i wody gruntowej.

Prowadząca w bardzo interesujący sposób opowiadała o swojej pracy, a uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę z zakresu nauki o Ziemi. Pytań było mnóstwo, na które nasz gość odpowiadając zaspokoił ciekawość małych słuchaczy. Doskonale odzwierciedlały to reakcje uczniów, którzy byli bardzo aktywni i zainteresowani.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wiele skarbów kryje nasza planeta i skąd one pochodzą. Poszerzyły wiadomości na temat budowy i historii Ziemi. Pani geolog opowiadała o kataklizmach nawiedzających Ziemię takich jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi. Zaprezentowała genezę powstawania gór, mórz i kontynentów. W czasie rozmowy z panią Strulak okazało się, że jej pasją jest nauka o minerałach. Większość przyniesionych skamielin, skał i minerałów własnoręcznie wydobyła z wnętrza Ziemi, niektóre „odkryła” na jej powierzchni. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć, a przede wszystkim dotknąć wielu ciekawych okazów. Trudno było im uwierzyć, że pochodzenie niektórych z nich szacuje się na wiele milionów, a nawet miliardów lat. Była to również możliwość poznania prehistorycznych dziejów.

          Spotkanie uświadomiło uczniom jak niezwykła i fascynująca jest nasza planeta. Po zajęciach z panią Ludwiką Strulak uczniowie doszli do wniosku, że w przyszłości zostaną geologami, gdyż geologia to bardzo ciekawa nauka, a Ziemia kryje jeszcze wiele tajemnic, które chcieliby odkryć.

          Na zakończenie uczniowie z wychowawcą panią Grażyną Nowicką podziękowali pani geolog za to, że przyjęła zaproszenie i podzieliła się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.