Logo

News

WYCIECZKA KLAS III I IV DO WARSZAWY I ŻELAZOWEJ WOLI

21.11.2018

Żelazowa Wola – Muzeum Fryderyka Chopina,

TVP i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – wycieczka uczniów kl. III i IV

 

           Wycieczka to najbardziej efektywna forma pracy pozalekcyjnej, która niewątpliwie uatrakcyjnia i urozmaica proces nauczania i wychowania. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów w dniu 20 listopada 2018 r. zorganizowano  wycieczkę do Żelazowej Woli i Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klas: III a, IV a, IV b, a opiekunami pani Janina Wyszkowska, pani Ludmiła Sokołowska, pani Grażyna Nowicka i pani Dorota Fliszkiewicz.

          Celem podróży było zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina, budynku Telewizji Polskiej i gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Już w autokarze uczniowie zostali zapoznani z programem wyjazdu, a także przypomniano im zasady bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania na wycieczce.

          Po przybyciu do Żelazowej Woli rodzinnej miejscowości Fryderyka Chopina i spotkaniu z panią przewodnik udaliśmy się do parku otaczającego Muzeum – Dom, w którym przyszedł na świat największy polski kompozytor.  W sali multimedialnej uczniowie obejrzeli krótki film poświęcony pamięci naszego wielkiego geniusza. Następnie zwiedzali dworek, w którym Fryderyk Chopin spędził pierwsze lata dzieciństwa. Oglądając kolejne pomieszczenia, ich wystrój, fotografie rodzinne, wsłuchiwali się w biograficzne opowieści przekazywane przez panią przewodnik. Dowiedzieli się także, że obecnie w każdą niedzielę odbywają się tu recitale chopinowskie w wykonaniu m.in laureatów Konkursów Chopinowskich. Spacerując alejkami parku, przez który przepływa rzeka Utrata, przy dźwiękach mazurków i sonat, podziwiali niezwykłe gatunki drzew z całego świata.

          Kolejnym punktem programu było zwiedzanie budynku Telewizji Polskiej. W  tym celu wyruszyliśmy w dalszą drogę. Zwiedzanie rozpoczęło się wizytą w Studio Sport, skąd relacjonowane są wydarzenia sportowe. Atrakcją była wizyta w  studio, gdzie właśnie trwały nagrania świątecznych spotów reklamowych. Uczniowie mogli zobaczyć podczas pracy, wielu znanych im do tej pory z ekranów telewizora, redaktorów Telewizji Śniadaniowej. Na zakończenie pan przewodnik przeprowadził nas długim korytarzem do studia, w którym nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”. Po wykonaniu wielu pamiątkowych zdjęć, pełni wrażeń opuściliśmy TVP , aby udać się na  ulicę Wiejską, gdzie znajduje się gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po dopełnieniu formalności wpuszczono nas na teren kompleksu sejmowego. Następnie pani przewodnik przeprowadziła nas do sejmowej Sali Posiedzeń. Uczniowie dowiedzieli się jak działa system władzy w Polsce, czym jest Sejm i Senat, oraz kto tworzy Parlament Polski. Pani przewodnik chętnie odpowiadała również na wszystkie pytania.

          Wizyta w Parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej była ostatnim punktem wycieczki. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Zadowoleni, pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły im  podczas tego wyjazdu na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.