Logo

News

News zdjęcie id 187

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

22.10.2018

          Dnia 19 października 2018 roku o godzinie 9.45 odbyła się niezwykle ważna uroczystość – Ślubowanie i Pasowanie na ucznia klas pierwszych. W poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą przyjęto pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły pani  Janina Wyszkowska, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klas I-III oraz rodzice pierwszaków.

          Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn szkoły.  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się nauczyli w szkole pod kierunkiem wychowawczyń pani Renaty Grotek i pani Beaty Tkacz. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Po części artystycznej pani dyrektor Janina Wyszkowska wyraziła swoje zadowolenie z występu dzieci, życzyła im wielu sukcesów w nauce oraz miłych koleżanek i kolegów w szkolnej społeczności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Ślubowały uczyć się bardzo pilnie, dbać  o dobre imię szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolejną ważną częścią uroczystości było pasowanie na ucznia szkoły, którego dokonała „wielkim ołówkiem” pani dyrektor Janina Wyszkowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.

          Starsze koleżanki i koledzy z radością powitali uczniów klas pierwszych w szkolnym gronie. Obiecali pierwszoklasistom służyć radą, pomocą oraz opieką w szkole i poza nią.

          Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne oraz z myślą o bezpieczeństwie „odblaskowe niestraszki”. Nie zabrakło też upominków od koleżanek i kolegów z klasy III oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

          Na zakończenie uroczystości zrobiono pierwszakom pamiątkowe zdjęcia. Był to dzień pełen ciekawych przeżyć i wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci.

 

Dyrektor zaprasza

mgr inż. Janina Wyszkowska

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.