Logo

News

News zdjęcie id 186

I MAZOWIECKI ZLOT SZKÓŁ IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

19.10.2018

          Z inicjatywy Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w dniu 18 października 2018 r zorganizowano

           I Mazowiecki Zlot Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizatorem Zjazdu był Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą również mieli możliwość uczestniczenia w tym szczególnym wydarzeniu. Obchody rozpoczynała Msza święta przed którą odbyło się uroczyste wejście do Świątyni Opatrzności Bożej 26 pocztów sztandarowych. Następnie młodzież wraz z nauczycielami uczestniczyła w Eucharystii, koncelebrowanej przez księży pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Jareckiego. W homilii ks. biskup zwrócił szczególną uwagę na to, że Szkoły, którym patronuje Stefan Wyszyński wyróżniają się solidną pracą, życzliwością oraz podejmowaniem właściwych decyzji, a Patron jest wzorem wierności życiowemu powołaniu nawet w trudnościach oraz wytrwałości, gdy droga będzie pod wiatr. Życie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak sam wyznał było „Wielkim Piątkiem”. Siłę w cierpieniu i przeciwnościach czerpał z modlitwy. Był otwarty na działanie Ducha Świętego. Całe swoje życie powierzył Matce Bożej. Po Mszy św. uczestnicy Zjazdu przeszli do specjalnie przygotowanego namiotu, gdzie wysłuchali prelekcji dr Ewy Katarzyny Czaczkowskiej pt. „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie”. Po prelekcji wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.

          Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków oraz udział w warsztatach prowadzonych w grupach.  Na zakończenie Zjazdu młodzież rozwiązywała test sprawdzający znajomość życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

           Gospodarze zjazdu ks. Aleksander Seniuk i ks. Zdzisław Struzik włożyli wiele trudu w przygotowanie tak pięknego i owocnego spotkania.

 

Dyrektor zaprasza

mgr inż. Janina Wyszkowska

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.