Logo

News

News zdjęcie id 184

WIZYTACJA KANONICZNA KSIĘDZA BISKUPA WOJCIECHA OSIALA

09.10.2018

„Oto dzień, który dał nam Pan”

Wizytacja kanoniczna Biskupa Pomocniczego Diecezji Łowickiej

Ks. Wojciecha Osiala w szkole

9 października 2018 roku, to dzień wyjątkowy w historii naszej szkoły. Dzień, który z pewnością, zapisał się złotymi zgłoskami, nie tylko w szkolnej kronice, ale przede wszystkim w sercach uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
W ramach kanonicznej wizytacji Parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, gościł w naszej szkole, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial, który przybył aby spotkać się z nami w towarzystwie Księdza Proboszcza Mariusza Zembrzuskiego oraz Księdza Wikariusza Jakuba Kity.

U progu szkoły dostojnych gości przywitała Pani Dyrektor Janina Wyszkowska wraz z Wicedyrektorem szkoły Panią Jolantą Gwiazdą i delegacją pocztu sztandarowego. W sali gimnastycznej cała społeczność szkoły oczekiwała na spotkanie z Księdzem Biskupem. Na rozpoczęcie spotkania uczniowie zaśpiewali pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Następnie w imieniu wszystkich zebranych, gości przywitała delegacja uczniów oraz Pani Dyrektor wręczając Księdzu Biskupowi przepiękną laurkę wykonaną przez uczniów i wychowawców świetlicy, gazetkę o życiu szkoły oraz książkę „Stefek” z własnoręcznym autografem Piotra Kordiasza – autora książki. W dalszej części spotkania zostało przedstawione sprawozdanie ze współpracy szkoły z Parafią, w którym to dyrektor szkoły podzieliła się swoją refleksją nad myślą Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego”. Następnie głos zabrał Ksiądz Biskup, który podziękował za współpracę, pomodlił się razem ze wszystkimi o beatyfikację sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i odpowiedział na pytania zadawane przez dzieci. Po odśpiewaniu hymnu Szkoły ksiądz Biskup udał się na krótkie spotkanie z Radą Pedagogiczną              a następnie z uczniami klasy III, którzy przygotowują się w tym roku do I Komunii świętej a także z uczniami klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie oraz słowa wypowiedziane z ust dostojnego gościa Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wojciecha Osiala na długo pozostaną w sercach nauczycieli, uczniów oraz pozostałych pracowników szkoły.

Dyrektor zaprasza

mgr inż. Janina Wyszkowska

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.