Logo

News

News zdjęcie id 148

KOLĘDOWANIE

12.01.2018

KOLĘDOWANIE

uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Nowym Mieście nad Pilicą

          Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście n. Pilicą, mimo że Nowy Rok 2018 już dobrze u nas zagościł, niosą nadal Światło Betlejemskiej Gwiazdy i radość z narodzenia Bożej Dzieciny.

W sobotę 6 stycznia 2018 roku w Święto Trzech Króli, w Kościele Parafialnym po mszy świętej o godzinie 10.30 zostały przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „O Bogu, który ukrył się w sianie”. Artyści wraz z chórem szkolnym pod opieką Pana Klaudiusza Bieńko oraz siostry Sylwii Wójtowicz i Pani Agnieszki Sobczak zanieśli maleńkiej Bożej Dziecinie swe kolędowanie, swą radość i Światło dziecięcych serc do Kościoła Parafialnego, by wraz Księdzem Grzegorzem – wikarym naszej Parafii oraz Parafianami raz jeszcze zaśpiewać „Gore gwiazda Jezusowi”. Świąteczna atmosfera i zaangażowanie wykonawców w tradycje chrześcijańskie poprzez śpiew kolęd i pastorałek oraz przedstawienie Jasełek  stwarzają nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znów.

Uczniowie naszej szkoły zagościli również ze Światłem Betlejemskim w Domu Pomocy Społecznej im. Natalii Nitosławskiej w Nowym Mieście n. Pilicą. Mile powitani przez pensjonariuszy dali świadectwo, że właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na drodze, gdy przy stołach są miejsca dla obcych nikt samotny być nie może. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, Bóg się rodzi w człowieku. To dobrze, że ludzie samotni, starzy, chorzy mają swój dom, w którym małe radości dnia codziennego dają nadzieję na kolejne Boże Narodzenie.

Z tym samym przesłaniem, prawie jak wędrujący do Betlejem Trzej Królowie, uczniowie spotkali się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Paula”. W swoich występach w szczególny sposób zaakcentowały uniżenie się Boga, który przyszedł na świat w ubóstwie i dał się poznać najpierw ludziom ubogim i prostym.

Czy tą radość, dobroć, życzliwość, pamięć o samotnych i potrzebujących poniesiemy przez cały rok, tak naprawdę zależy tylko od nas samych.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.