Logo

News

AKCJA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Grójcu

17.12.2017

AKCJA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Grójcu

„Niebieski przyjaciel przypomina, niech odblaski nosi cała rodzina”

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

           W związku z akcją Komendy Powiatowej Policji w Grójcu „Niebieski przyjaciel przypomina, niech odblaski nosi cała rodzina” w dniu 14 grudnia 2017 roku Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą gościła Burmistrza Miasta i Gminy Pana Mariusza Dziubę, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu kom. Pawła Kalinowskiego, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosława Kaczmarka, kom. Agnieszkę Wójcik i pracownika Urzędu Miasta panią Karolinę Morawską. Akcja ta promowała noszenie kamizelek i elementów odblaskowych.

Piesi i rowerzyści to niechronieni i najbardziej zagrożeni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne. Dodatkowo po zmroku kierowcy mają ograniczoną widoczność. Wprowadzenie obowiązku noszenia odblasków po zmroku to ważna i dobra zmiana, bo już jeden element odblaskowy może uratować nam życie. Pieszego bez odblasku kierowcy mogą dostrzec dopiero z 20 - 30 metrów, ale gdy ma on na sobie choć jeden element odblaskowy jest widoczny już ze 150 m. Te metry mogą uratować czyjeś życie.

Przedstawiciele policji wygłosili dla wszystkich uczniów prelekcję nt. Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśnili  uczniom jakie znaczenie mają odblaski i jak ważną rolę odgrywają w poruszaniu się po drodze. Poprosili również uczniów, żeby elementy odblaskowe towarzyszyły im w drodze z domu do szkoły oraz ze szkoły do domu. Uczniowie z klas I – IV otrzymali w prezencie bardzo ładne niebieskie i praktyczne kamizelki odblaskowe. Zostały one ufundowane przez Pana Burmistrza we współpracy z Komendą Powiatową Policji z Grójca.

W naszej szkole w październiku 2017 roku również odbyła się  akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” promująca noszenie odblasków i bezpieczeństwo na drodze. Poprzedzona została zaprojektowaniem i wykonaniem ciekawych form elementów odblaskowych przez dzieci przygotowujące się do zdobycia Karty Rowerowej. Uczniowie klas czwartych odpowiednio oznakowani różnymi elementami odblaskowymi (opaski, breloczki, kamizelki, latarki) przemaszerowali po szkole, niosąc transparenty z hasłami nawołującymi do noszenia odblasków. Odwiedzili najmłodsze klasy uczące się w naszej szkole przypominając im o konieczności stosowania elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym.

Wszystkie podejmowane działania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym są bardzo potrzebne, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie uczniów.

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.