Logo

News

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

08.11.2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Nowym Mieście nad Pilicą

 

3 listopada 2017 r. po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który na całym świecie  świętowany jest 5 listopada.

Bajki i baśnie są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten wyjątkowy dzień w naszej szkole miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI A należący do koła bibliotecznego: „Bystrzaki biblioteczne”: Biń Aleksandra, Biń Łucja, Grzegołowska Kinga, Kamińska Klaudia, Melon Agnieszka, Palczewska Maria, Warda Natalia, Zawistowska Małgorzata, Pyrgał Patryk, Wieczorek Jan i Jakub Żuraw.  Każda z klas I – III odwiedziła bibliotekę szkolną. W pierwszej części została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca powstania tego bajkowego święta oraz Walta Disney´a - twórcy najpopularniejszych bajek dla dzieci. W drugiej natomiast najmłodsi mieli szansę wykazać się znajomością bajek. Okazało się, że uczniowie nie tylko lubią bajki, ale doskonale znają ich bohaterów. Starsze koleżanki i koledzy z koła przygotowali dla młodszych mnóstwo zagadek. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawali postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowali rekwizyty, układali puzzle, bawili się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też musieli wykazać się zręcznością i sprawnością podczas łowienia rybek w stawie, tak jak to robił rybak w bajce o „Rybaku i złotej rybce”. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Wcielając się w postać Kopciuszka, pomagali mu oddzielić groch od ryżu, co nie było łatwym zadaniem. Atrakcją dla chętnych uczniów było tego dnia wykonywanie bajkowych tatuaży.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę „Super znawcy bajek” oraz poczęstunek od Jasia i Małgosi - w postaci herbatników polanych czekoladą z chatki Baby Jagi. Każdej klasie został wręczony dyplom za aktywne uczestnictwo w zajęciach i doskonałą znajomość bajek i baśni. Odbył się też konkurs na najbardziej oryginalne bajkowe przebranie, w każdej z klas  I – III. Dzieci prezentowały swoich ulubionych bohaterów. Najmłodsi otrzymali dyplomy i drobny upominek w postaci pamiątkowego zdjęcia.     

Zabawa była bardzo ciekawa, żywa, a dzieci doskonale bawiły się wykazując dużą wiedzę ze znajomości bajek.  

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze a dzieci wychodziły z zajęć z uśmiechem na twarzy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.