Logo

News

News zdjęcie id 128

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 12 X 2017

13.10.2017

„W POKOJU NAUCZYCIELSKIM” - Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą

 

          Dnia 12 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy p. Mariusz Dziuba, przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Pietrucha i przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Pakuła.

Przedstawienie pt. „W pokoju nauczycielskim” przygotowali uczniowie klas III  pod kierunkiem pań Beaty Tkacz i Renaty Grotek. Aby cała uroczystość miała odpowiednią oprawę, pracowało wiele osób. Występem chóru szkolnego kierował pan Klaudiusz Bieńko, w przygotowaniu dekoracji pomocą służyła pani Joanna Kwaśniak i Wioleta Litwin. Nie zabrakło również dokumentowania uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Janiny Wyszkowskiej, która przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. W humorystyczny sposób przedstawili codzienną rzeczywistość szkolną oraz realia pracy nauczyciela. Dużo ciepłych  i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, uśmiech, poświęcenie i  troskę o ich dobro. Przedstawienie podobało się wszystkim uczestnikom akademii, o czym świadczyły gromkie brawa.

Na zakończenie ponownie głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom i nauczycielom za zaangażowanie w pracę  oraz życzyła by ta podniosła i niezwykła atmosfera tego święta przeniosła się na nasze szkolne korytarze i na stałe zagościła w codziennym życiu.

Nasycone ciepłem i życzliwością były także życzenia Pana Burmistrza i Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej. Dziękując za pracę i trud  złożyli życzenia i kwiaty na ręce p. dyrektor. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców, która podziękowała nauczycielom za zaangażowanie, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów. Na koniec uczniowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom, pracownikom i zaproszonym gościom słodki upominek. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestniczący w akademii na pewno na długo zapamiętają ten dzień.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.