Logo

News

News zdjęcie id 114

Dzień Nauczyciela

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Dzień 14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia wszyscy uczniowie mają okazje obdarować swoich pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w ich edukację.

Dnia 13 października 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta. W uroczystości uczestniczyli: wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy p. Mariusz Dziuba, przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Pietrucha, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Elżbieta Zaraś oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Pakuła.

Na początku akademii głos zabrała p. dyrektor Janina Wyszkowska, która powitała zaproszonych gości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem p. Alicji Sławińskiej, p. Anny Molendy              i p. Anny Kotras. Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki: „Lekcję języka polskiego”, „Awans nauczyciela” i „Wesołą szkołę”. Poprzez wesołe teksty i pełne humoru piosenki program ten wzbudził wiele uśmiechów na twarzach oglądających. Po przedstawieniu p. dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, a także podziękowała władzom miasta i gminy za współpracę. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy p. Mariusz Dziuba, który zwrócił uwagę na napis D. Beissera przyświecający całej uroczystości: „Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom”. Potem wraz z p. Tomaszem Pietruchą złożył życzenia i kwiaty na ręce p. dyrektor. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Pakuła, która podziękowała nauczycielom za pracę i trud wychowawczy. Na koniec uczniowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom, pracownikom i zaproszonym gościom kwiaty. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestniczący w akademii na pewno na długo zapamiętają ten dzień.

Galeria

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.