Logo

News

News zdjęcie id 112

Nasze Polskie Co Nieco

 

 

 

 

 

PATRIOTYZM NA TALERZU

            „Myśl globalnie, działaj lokalnie” członkowie Koła Europejskiego w szkole podstawowej w Nowym Mieście nad Pilicą wzięli sobie to hasło do serca. Po raz trzeci wsparli swoich kolegów z Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej, organizując zbiórkę pieniędzy podczas zorganizowanego przez nich tygodnia europejskiego.

            W tym roku wydarzenie upłynęło pod hasłem „Nasze polskie co nieco” a na stołach zagościły przygotowane według domowej receptury przez członków koła i ich rodziców: serniki, szarlotki ciasto toffi oraz inne słodkości. Dodatkową atrakcją był również sok z lokalnych gruszek i jabłek ufundowany przez Szymona i Andrzeja Nowakowskich oraz przygotowany specjalnie z tej okazji przez piekarnię „Smoleń” tort udekorowany flagą europejską.

            Nad pracą uczniów czuwała opiekunka koła p. Dorota Tkacz, która w staropolski sposób – kwiatami oraz ludowymi serwetami – udekorowała stół. Jednak Tydzień Europejski nie mógłby się odbyć bez wsparcia p. Dyrektor Janiny Wyszkowskiej. Zapewniła Ona nie tylko zaplecze wydarzenia, ale również oficjalnie rozpoczęła „Nasze polskie conieco” rozdając pierwszy kawałek tortu.

            Przygotowane słodycze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wydarzenie zyskało też uznanie w oczach sekretarz miasta i gminy p. Kieszek, która tego dnia odwiedziła szkołę.

            Dzięki sprzedanym za symboliczną złotówkę porcją ciasta i soku, udało się zebrać ponad 300zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych rawskiego domu dziecka.

            Tydzień Europejski uwieczniła Euro Dyskoteka, na której uczniowie swoim strojem przedstawili charakterystyczne miejsca na mapie Europy.

            Tegoroczny sukces zachęcił członków koła do snucia planów na przyszły rok. Jak mówi sama p. Dyrektor „Tydzień europejski staje się naszą tradycją, którą będziemy się starali kontynuować w duchu Unii Europejskiej. Temat przyszłorocznego wydarzenia nie jest jeszcze znany, jednak z pewnością postaramy się połączyć to co najlepsze w rejonie grójeckim z wartościami europejskimi”.

Galeria

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.