Logo

News

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

10.11.2020

   

 

  5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas I­­­–III z naszej szkoły również włączyli się w bajkowe świętowanie. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć: księżniczki, wróżki, Pippi, Elsę, Czerwonego Kapturka, Batmana i wiele innych bajkowych postaci. Tego dnia w szkole było kolorowo i radośnie. Dzieci prezentowały stroje i opowiadały o swoich bohaterach. W klasach odbyły się różnego rodzaju konkursy i zgadywanki przygotowane przez wychowawców i bibliotekarza. Dzieci słuchały bajkowych piosenek, rozwiązywały muzyczne zagadki i inne zadania.  Okazało się, że uwielbiają bajki i doskonale znają bajkowych bohaterów. W bibliotece została utworzona „galeria” pokolorowanych przez dzieci postaci z najbardziej znanych bajek. W świetlicy również nie zabrakło bajkowych aktywności. Dzieci wzięły udział w quizach i zabawach ruchowych przy muzyce, kolorowały baśniowe postacie i słuchały czytanych opowieści.
  Ten wyjątkowy dzień był również okazją do wręczenia uczniom klas pierwszych wyprawek czytelniczych, które zostały przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.  Każdy pierwszoklasista otrzymał książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywny alfabet”. Książka „Pierwsze abecadło” zaprasza początkującego czytelnika do rozpoczęcia przygody z pięknymi, dziecięcymi tekstami literackimi a „Kreatywny alfabet” ma wspomóc naukę czytania i alfabetu.
   Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości i był okazją do pokazania, jak dużą rolę w naszym życiu pełnią bajki. Bajki są z nami od najmłodszych lat, bawią nas, rozbudzają naszą wyobraźnię  i przekazują ważne prawdy życiowe. Postacie z bajek są bliskimi towarzyszami dziecięcych zabaw i wprowadzają dzieci w świat literatury.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.