Logo

News

Z wizytą w ŻŁOBKU

04.12.2019

28 listopada 2019 roku uczennice z aktywu bibliotecznego naszej szkoły wraz z nauczycielami panią Ewą Zasowską i panią Dorotą Fliszkiewicz odwiedziły Żłobek Samorządowy w Nowym Mieście nad Pilicą.

            Głównym celem wyjścia było zachęcenie najmłodszych dzieci do słuchania, czytania i oglądania książeczek. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat kształtuje w dziecku nawyk czytania. Kontakt dziecka z książką rozwija jego wyobraźnię i kreatywność, rozbudza ciekawość, poprawia koncentrację i pamięć oraz poszerza wiedzę o otaczającym nas świecie. Wspólne czytanie książek to również doskonały sposób na ciekawe spędzenie czasu, dlatego właśnie do żłobka uczennice zabrały ze sobą książki z pięknymi ilustracjami, które wybrały razem z panią bibliotekarką.

Na spotkaniu dziewczyny były przebrane za bajkowe postacie, co bardzo spodobało się małym dzieciom. Początkowo, oprócz zaciekawienia, było widać zaskoczenie i niepewność. Jednak już przy drugiej książeczce maluchy zaczęły podchodzić do starszych koleżanek i uważnie słuchały kolejnych opowieści. Na początku dzieci poznały znaną baśń o Czerwonym Kapturku. Następnie posłuchały historyjek o zwierzątkach zamieszkujących ZOO w wierszach Jana Brzechwy. Kolejną opowieścią była książka z okienkami opowiadająca przygody Kici  Koci i jej braciszka Nunusia. Wiele dzieci w tym wieku bardzo lubi tych bohaterów. Również maluchom ze żłobka spodobały się opowiadania o Kici Koci i maskotka, którą mogły się pobawić. Wiersze Brzechwy uczą i bawią najmłodszych, dlatego kolejnym punktem w czytaniu była zabawna „Kaczka dziwaczka”. Jano i Wito to dwaj bracia, którzy w czytanej książeczce szukali dużego kamienia. Razem z nimi dzieci zastanawiały się, gdzie jest kamień, a największą radość sprawiało im dotykanie go na ilustracji, ponieważ był pokryty inną fakturą. Ostatnia z dziewczyn czytała i pokazywała „Bardzo głodną gąsienicę”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o gąsienicy, która zmieniła się w pięknego motyla. Usłyszały przy tej okazji, jak należy się odżywiać i czym grozi jedzenie niezdrowych rzeczy. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała dzieciom  pełną ciepła, zimową opowieść o sile przyjaźni „Najlepsza zupa na świecie”. Widać było, że przygoda z książką maluchom się spodobała, dzieci podchodziły i oglądały wybrane książeczki. Na pamiątkę wizyty uczniów naszej szkoły maluszki otrzymały książeczki. My natomiast dostaliśmy od dzieci i ich opiekunów piękne podziękowanie.

             Spotkanie przebiegło w przyjaznej, ciepłej i radosnej atmosferze. Zarówno czytającym uczennicom, jak i małym słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Grzyb za podjęcie współpracy i umożliwienie spotkania naszych uczniów z dziećmi ze żłobka. Dla wszystkich była to doskonała zabawa i mamy nadzieję, że zaprocentuje to kolejnym spotkaniem, na które uczniowie nasi  wybiorą się do najmłodszych czytelników z nową porcją książeczek.

 

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.