Logo

News

DRUGOKLASIŚCI W BAŁTOWIE

25.05.2018

 

 

14 maja 2018 r. uczniowie klasy II a wyruszyli w podróż do Bałtowa – „przenosząc się” w czasy prehistoryczne, do krainy dinozaurów. Znajduje się tam największy w Polsce kompleks turystyczny.

 

Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Spacerując ścieżką edukacyjną podziwialiśmy naturalnej wielkości modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, rozmieszczonych wzdłuż trasy Parku. Z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się opowieściom pani przewodnik o napotkanych okazach. Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Jurajskim, gdzie oglądaliśmy przepiękne minerały i skamieniałe szczątki organizmów z morza mezozoicznego. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium. Był to żywiołowy i bardzo emocjonalny punkt naszej wycieczki. Dzięki nowoczesnej technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mogliśmy spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a które do tej pory mogliśmy podziwiać tylko w książkach. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym mogliśmy samodzielnie wykopać kości dinozaurów, ale również świetnie pobawić się wspinając się oraz zjeżdżając na zjeżdżalniach.

Doskonałą metodą utrwalenia zdobytej wiedzy były warsztaty plastyczne - Piaskowe obrazki, zakończone wręczeniem wszystkim uczestnikom certyfikatów „Młodego artysty”. Prawdziwą przygodą było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca Górnego, do którego pojechaliśmy amerykańskim żółtym school busem. Przejeżdżaliśmy pomiędzy egzotycznymi zwierzętami współcześnie żyjącymi, rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. safari. Z okien autobusu, tak jak z bliska, podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta. Ze Zwierzyńca Górnego udaliśmy się school busem do Parku Miniatur, gdzie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy ekspozycje pałaców  i zamków od czasów średniowiecza po XIX w., usytuowanych zgodnie z położeniem, względem czterech stron świata. Kolejnym punktem programu było magiczne miejsce zwane Sabatówką – wioską czarownic. Mile spędziliśmy tu czas, biorąc udział w różnych grach i zabawach przygotowanych przez animatora. Następnie ruszyliśmy do Zwierzyńca Dolnego, gdzie podziwialiśmy liczne ptactwo i leśne zwierzęta. I to był końcowy etap naszej podróży po Jura Parku.

Szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pobyt w Krainie Dinozaurów okazał się doskonała przygodą.

Dyrektor zaprasza

mgr Katarzyna Grzyb

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul.Szkolna 4 
26 - 420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel./fax: 48 67 41 221
tel: 48 67 40 002 
e-mail:

specjw@box43.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.